مشاوره داشبورد مدیریتی کسب و کار

با استفاده از داشبورد های مدیریتی داده کاو، شما می‌توانید داده‌های خود را به صورت کارآمد و دقیق جمع آوری کنید و
گزارشات مربوط به عملکرد خود را به صورت خلاصه و قابل فهم مشاهده کنید .

چرا داشبورد مدیریتی داده کاو؟

داده کاو با استفاده از متدهای پیشرفته داده پردازی ، خدمات طراحی و تدوین داشبوردهای مدیریتی شما را در اکسل ارائه می دهد .

بیش از ۱۰۰۰ کسب و کار موفق از خدمات داده کاو استفاده کرده‌اند .

با استفاده از داشبورد های اکسل داده کاو ، یک بانک اطلاعاتی استاندارد برای استفاده در هر ابزار دیگه خواهید داشت .

گام اول

چه خدماتی مناسب شما است ؟

داده‌ها یکی از منابع اصلی برای تصمیم گیری و بهبود عملکرد در کسب و کارها هستند.
داده‌ها می‌توانند به مدیران کمک کنند تا بازار، مشتریان، رقبا، فرصت‌ها و چالش‌های خود را بهتر بشناسند و استراتژی‌های مناسب را برای رشد و توسعه پیاده سازی کنند .
برای استفاده از داده‌ها به صورت موثر، مدیران نیاز دارند تا داده‌های خود را دقیق و با کیفیت جمع آوری، پردازش، تحلیل و تفسیر کنند و از ابزارهای مناسب برای نمایش و ارائه داده‌ها استفاده کنند که تمامی این ها به وسیله داشبوردهای مدیریتی امکان پذیر خواهد بود .
داشبوردها ابزاری هستند که به مدیران امکان می‌دهند عملکرد کسب و کار خود را از جنبه‌های مختلف بررسی و ارزیابی کنند از جمله:

ارائه دید کلی: مشاهده اطلاعات مربوط به عملکرد کسب و کار (فروش، درآمد، هزینه‌ها، میزان موجودی،…) در یک نگاه

پیش بینی و تحلیل: پیش بینی روند رشد و عملکرد در آینده (فروش و درآمد آینده) با تحلیل داده‌های موجود و استفاده از الگوریتم‌های پیش بینی

شناسایی مشکلات: شناسایی مشکلات و نقاط ضعف (مانند کاهش فروش، افزایش هزینه‌ها یا کاهش میزان موجودی)

مدیریت بهینه منابع: جلوگیری از تلفات و هدر رفت منابع کلیدی و بهینه سازی آن‌ها (منابع مالی، انسانی و ..)اگر به دنبال داشبورد مدیریتی اکسل هستید که بتواند داده‌های شما را به صورت دقیق و کارآمد جمع آوری، پردازش و نمایش دهد و یا در طراحی و پیاده سازی داشبوردهای مدیریتی خود در اکسل نیاز به کمک و راهنمایی دارید، خدمات مشاوره داشبورد مدیریتی داده کاو، برای شما گزینه مناسبی است .
داده کاو در بخش‌های زیر به مدیران کسب و کار خدمات داشبوردهای مدیریتی خود را ارائه می‌دهد:

گام دوم

انتخاب داشبورد مناسب

داشبوردهای مدیریتی داده کاو یکی از خدمات پرطرفدار است که مدیران پس از تجربه آن دیگر نمی‌توانند از آن صرف‌نظر کنند . برای بهره‌مندی از این خدمت، شما باید انتظارات خود را از داده‌ها به درستی تعریف کرده باشید و بدانید که در کدام بخش‌ها نیاز به جمع آوری و تحلیل داده‌های خود دارید .
پس از برگزاری مشاوره اولیه، مشاورین ما نیازها و چالش‌های داده‌ای شما را بررسی می‌کنند و شما را در انتخاب داشبورد مدیریتی مناسب برای کسب و کارتان همراهی می‌کنند و یا در صورت نیاز به کمک در طراحی و پیاده سازی شما را همراهی خواهند نمود .

داشبوردهای داده کاو، ابزارهای اکسل و گوگل شیت مدیریتی هستند که داده‌های شما را به صورت هوشمندانه جمع آوری، پردازش و تحلیل می‌کنند، این داشبوردها با توجه به نیازهای شما طراحی شده‌اند و دارای رابط کاربری ساده و کارآمدی هستند، بنابراین شما بدون نیاز به مهارت فنی بالا، می‌توانید از داشبوردها به راحتی استفاده نمایید .

داشبوردهای مدیریتی داده کاو:

داشبورد ها

داشبورد مدیریتی مالی

داشبورد اکسل مدیریت مالی داده کاو

یکی از عوامل مهم در بقا یک کسب و کار، داشتن گزارشات مالی به روز و دقیق آن کسب و کار می‌باشد، با استفاده درست از این گزارشات، مدیران می‌توانند تصمیمات مالی مناسب و استراتژیک برای کسب و کار خود بگیرند .
داشبوردهای مالی کسب و کار به مدیران این امکان را می‌دهند که: وضعیت مالی خود را به صورت خلاصه و قابل فهم ببینند، نقطه شکست خود را محاسبه کنند و بودجه بندی مناسب برای هزینه‌های ثابت و متغیر خود داشته باشند، عملکرد مالی خود را با اهداف و بودجه‌های تعیین شده مقایسه کنند، نقاط قوت و ضعف مالی خود را شناسایی و راه‌حل‌های بهبود آن را بیابند، ریسک‌ها و فرصت‌های مالی را پیش‌بینی و از آن‌ها بهره ببرند، گزارشات مالی دقیق و به‌روز را برای ذی‌نفعان خود ارائه کنند .

برای داشتن اطلاعات مالی قابل اعتماد، شما باید تراکنش‌های خود را به صورت صحیح ثبت کرده و در صورت‌های مالی مختلف نمایش دهید، صورت‌های مالی مهم، شامل صورت درآمد، صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت وجوه جریان نقد و بودجه هستند.
بدون در دست داشتن صورت‌های مالی شفاف، مدیران کسب و کار احتمالاً خطاهای جبران ناپذیری را مرتکب خواهند شد . برای مثال، بدون توجه به جریان نقدی ورودی و خروجی، نمی‌توانند هزینه‌های خود را کنترل کنند و کسب و کارشان را در معرض خطر ورشکستگی قرار خواهند داد .

مشاورین مالی ما در داده کاو، با طراحی و پیاده سازی داشبوردهای مالی سفارشی بر اساس تراکنش‌ها و مدل کسب و کار شما، به شما در جمع‌آوری، ثبت، پردازش و تحلیل داده‌های مالی کسب و کارتان یاری می‌رسانند .

برای بهره‌مندی از داشبورد مدیریت مالی کامل و جامع داده کاو، شما را دعوت می‌کنیم تا یک جلسه مشاوره داشبورد مالی را با تیم متخصص داده کاو رزرو کنید. در این جلسه، نیازها و اهداف شما بررسی شده و پس از آن یک داشبورد مالی مناسب برای شما طراحی و پیاده‌سازی می‌شود .

بخش‌های داشبورد: جداول استاندارد ثبت داده، گزارشات مالی (صورت سود و زیان، صورت درآمد، جریان وجوه نقد، ترازنامه)، نمودارهای مالی (نرخ بازگشت سرمایه، سود خالص، نرخ حاشیه سود، ….)، لیست تراکنش‌ها جهت جستجو و فیلتر
قیمت : با توجه به جنس داده ها و انتظارات شما از داشبورد پس از جلسه مشخص و اعلام خواهد شد .
داشبورد مدیریتی فروش

داشبورد اکسل مدیریت فروش داده کاو

برای بهبود عملکرد و سودآوری یک کسب و کار ، لازم است که داده های مربوط به فروش آن دقیق و منظم بررسی شود ، با استفاده از داشبورد مدیریت فروش ، شما می توانید تمام جزئیات فروش خود را در یک نگاه ببینید و در بین تراکنش های فروش خود به سادگی جستجو و فیلتر کنید ، …
داشبورد های فروش کسب و کار به مدیران این امکان را می‌دهند که : نرخ های مهم فروش را در بازه های زمانی مختلف مشاهده و مقایسه کنند ، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی فروش خود را بر اساس داده‌های واقعی و به‌روز انجام دهند ، استراتژی‌های بازاریابی و فروش خود را با توجه به نیازها و رفتارهای مشتریان تنظیم و بهینه‌سازی کنند ، تعداد تراکنش های انجام شده و میانگین ارزش هر تراکنش را بررسی کنند ، فروش کل و سود خالص را در سطح کلی و جزئی دنبال کنند ، روند فروش محصولات پرفروش و کم فروش را مشاهده و عوامل موثر بر آن را شناسایی کنند ، ویژگی های محصولات پرفروش و کم فروش را تحلیل کرده و نقاط قوت و ضعف آن ها را بیابند ، تحلیل سبد های خرید را انجام دهند و الگوهای خرید مشتریان را شناسایی کنند ، رضایتمندی و وفاداری مشتریان خود را از طریق نظرسنجی‌ها ، بازخوردها ، پاداش‌ها و پشتیبانی اندازه‌گیری و افزایش دهند ،…

برای داشتن گزارشات فروش دقیق و قابل استناد ، لازم است که تراکنش های فروش خود را به صورت دقیق و مستمر جمع آوری و ثبت کنید ، سپس با پردازش این داده ها ، نمودارها و گزارشات مهم را مورد بررسی قرار دهید .
عدم داشتن چشم انداز صحیحی از بخش فروش ، باعث می شود که مدیریت شما در بخش های ( تولید ، انبارداری ، فروش ، ارتباط با مشتری ) ، اقدامی بدون برنامه و بی فایده باشد ، به طور مثال : اگر نمی دانید که چه محصولاتی بیشترین تقاضا را دارند ، چگونه می توانید تولید خود را بر اساس نیاز بازار برنامه ریزی کنید؟

مشاورین فروش ما در داده کاو ، با طراحی و پیاده سازی داشبورد‌های فروش سفارشی بر اساس تراکنش‌ها و مدل کسب و کار شما ، به شما در جمع‌آوری ، ثبت ، پردازش و تحلیل داده‌های فروش کسب و کارتان یاری می‌رسانند . برای بهره‌مندی از داشبورد مدیریت فروش کامل و جامع داده کاو ، شما را دعوت می‌کنیم تا یک جلسه مشاوره داشبورد فروش را با تیم متخصص داده کاو رزرو کنید ، در این جلسه، نیازها و اهداف شما بررسی شده و پس از آن یک داشبورد فروش مناسب برای شما طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.

بخش های داشبورد : جداول استاندارد ثبت داده ، گزارشات فروش (نمایشگر های نشان دهنده عملکرد تک تک فروشندگان ، اهداف فروش ، پاداش ها و انگیزه ها ، گزارش های نشان دهنده نظرات مشتریان ، شکایات ، پاسخگویی و رضایت ) ، نمودار های فروش (روند فروش ، مشتریان جدید ، …) جدول های نشان دهنده لیست مشتریان ، سفارشات ، پرداخت ها ، تخفیف ها و بازپرداخت ها جهت جستجو و فیلتر
قیمت : با توجه به جنس داده ها و انتظارات شما از داشبورد پس از جلسه مشخص و اعلام خواهد شد .
داشبورد مدیریتی تقسیم بندی مشتریان

داشبورد‌ اکسل تقسیم­‌بندی مشتریان مبتنی بر مدل RFM داده کاو

تقسیم­‌بندی مشتریان یکی از عناصر کلیدی بازاریابی برای هر کسب و کار است . اما برخی از کسب وکارها در این فرآیند اشتباهات رایجی را مرتکب می‌شوند .
یکی از رایج ترین خطاها در تقسیم­‌بندی مشتریان عبارتند از : اتکا به دموگرافی به عنوان تنها عامل بخش‌بندی دموگرافی شامل معیارهایی مانند سن، جنس، محل سکونت و درآمد است که در گذشته برای شناسایی مشتریان کافی بود ، اما امروزه با پیشرفت فناوری و تنوع محصولات ، مشتریان با دموگرافی یکسان ممکن است نیازها و رفتارهای متفاوتی را داشته باشند ، بنابراین ، کسب و کار ها باید علاوه بر دموگرافی ، عامل‌های دیگری مانند روان‌شناسی ، فرهنگ ، سبک زندگی و الگوی خرید را نیز بررسی نمایند .

چرا استفاده از روش‌های قدیمی تقسیم­‌بندی مشتریان اشتباه است ؟ به دلیل دسترسی جامعه به اینترنت و اطلاعات ، نیازها و توقعات مشتریان به سرعت در حال تغییر است ، به همین خاطر کسب و کار ها باید با تغییرات مشتریان خود همگام شوند و برای این کار نیاز به بخش‌بندی‌های دقیق‌تر از مشتریان خود دارند .
تقسیم­‌بندی مشتریان به کسب و کار ها کمک می‌کند تا : مشتریان خود را بهتر بشناسند ، نیازها و انتظارات آن‌ها را ارزیابی کنند ، استراتژی‌های مناسب برای هر گروه از مشتریان در زمینه‌های مختلف مانند تولید ، قیمت‌گذاری ، توزیع و ارتباطات انتخاب کنند ، بازار خود را از رقبا متمایز کنند و مزیت رقابتی ایجاد کنند ، هزینه‌های بازاریابی خود را کاهش دهند و بازدهی سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند .

مشاورین ما در داده کاو با استفاده از دانش و تجربه خود ، داشبورد‌های تقسیم­‌بندی مشتریان مبتنی بر مدل RFM را برای شما طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند . این داشبورد‌ها به شما این را امکان می‌دهند تا با شناسایی و دسته‌بندی مشتریان خود بر اساس سه عامل رفتاری (Recency, Frequency, Monetary) ، استراتژی‌های بازاریابی و فروش مناسبی را انتخاب و اجرا نموده و نتایج را ارزیابی کنید .
RFM مخفف Recency (به معنای آخرین زمانی که مشتری خرید کرده)، Frequency (به معنای تعداد دفعاتی که مشتری خرید کرده) و Monetary (به معنای مقدار مبلغی که مشتری خرید کرده) است.

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدل RFM دارید ، مقاله بازاریابی مبتنی بر مدل RFM مطالعه نمایید .

برای بهره‌مندی از داشبورد تقسیم­‌بندی مشتریان مبتنی بر مدل RFM داده کاو ، شما را دعوت می‌کنیم تا یک جلسه مشاوره داشبورد تقسیم بندی مشتری را با تیم متخصص داده کاو رزرو کنید . در این جلسه، نیازها و اهداف شما بررسی شده و پس از آن یک داشبورد تقسیم بندی مشتریان مناسب برای شما طراحی و پیاده‌سازی می‌شود .

بخش های داشبورد : جداول استاندارد ثبت داده ، گزارشات امتیاز دهی به مشتریان ، گروه بندی مشتریان به 11 دسته ، محاسبه نرخ های مهم (نرخ بازگشت مشتری ، ریزش مشتری ، …) ، ارائه یک استراتژی بازاریابی و فروش به ازای هر دسته ، لیست مشتریان جهت جستجو و فیلتر
قیمت : با توجه به جنس داده ها و انتظارات شما از داشبورد پس از جلسه مشخص و اعلام خواهد شد .
اگر نتوانستید خدمات مورد نظر خود را در پروپوزال‌های بالا پیدا کنید، می‌توانید در یک جلسه مشاوره چالش خود را برای ما شرح دهید تا بتوانیم بسته به نیاز شما، پروپوزال مورد نظر شما را ارائه دهیم.

چرا کسب و کار شما به داشبورد های مدیریتی نیاز دارد؟

۷۰٪ کسب و کارها در سال‌های اول شکست می‌خورند ، شما جزو ۳۰٪ برنده باشید !
0
داشبورد طراحی شده
0
رکورد داده پردازش شده
0
جلسات مشاوره برگزار شده

فرآیند دریافت خدمات مشاوره داده کاو

رزرو وقت مشاوره​

به کمک سایت داده کاو می‌توانید در زمان‌های خالی وقت مشاوره برای خود رزرو کنید. لطفاً اطلاعات مورد نیاز فرم رزرو وقت مشاوره را به طور صحیح پر کنید .​

مدت زمان جلسات مشاوره ۱۵ دقیقه _ قیمت رایگان !​
قدم اول
قدم دوم

برگزاری جلسه اول مشاوره​

جلسه مشاوره داده کاو به صورت آنلاین، در گوگل کلندر، رأس تاریخ و ساعت رزرو شده، به مدت زمان ۹۰ دقیقه جهت بررسی ایده، نیاز و چالش‌های شما برگزار خواهد شد .

عدم حضور در جلسه به منزله از بین رفتن زمان اختصاص یافته به شما خواهد بود .

تحلیل مدل کسب و کار​

پس از برگزاری جلسه اول مشاورین داده کاو، نیازهای شما را در این بخش بررسی خواهند کرد و داشبورد مناسب جهت جمع آوری، پردازش و نمایش گزارشات کسب و کار شما را طراحی و پیاده سازی خواهند نمود.

کارشناسان ما در این مرحله از طریق واتساپ با شما در ارتباط خواهند بود و پس از گرفتن اطلاعات لازمه پروپوزال پیشنهادی خدمتتون ارائه خواهند داد .
قدم سوم
قدم چهارم

جلسه ارائه و تحویل داشبورد

پس از تحویل داشبورد به شما، طی یک جلسه آنلاین دیگر راه اندازی، بارگذاری اطلاعات و استفاده از داشبورد به صورت کامل به شما آموزش داده خواهد شد. این جلسه تا هنگامی که همه سؤالات و ابهامات شما برطرف شود، ادامه خواهد داشت.

این آخرین جلسه شما خواهد بود و مستندات و فایل‌های تکمیلی پس از این جلسه خدمت شما ارسال خواهد شد و پس از آن می‌توانید با پشتیبانی در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 داشبوردهای مدیریتی اکسل ابزارهایی هستند که به شما امکان جمع آوری، پردازش، و تحلیل داده‌های کسب و کارتان را به صورت خلاصه و قابل فهم می‌دهند. با استفاده از داشبوردهای مدیریتی اکسل، شما می‌توانید روند، نمودارها، شاخص‌های کسب و کار خود را به راحتی روی صفحه سیستم ببینید.

 با استفاده از داشبوردهای مدیریتی، مدیران می‌توانند بر روی اهداف استراتژیک خود تمرکز کرده و نقاط قوت و ضعف به روشنی شناسایی کنند، فرصت‌ها و تهدیدهای رقابتی را پیش بینی کنند و تصمیمات بهتر و سریع‌تری بگیرند و در نهایت مدیران کسب و کار با استفاده از داشبوردهای مدیریتی می‌توانند از داده‌های بزرگ و پیچیده که در اختیار دارند به نحو احسن استفاده کنند و با چشم انداز کلان به مسائل سازمانی نگاه کنند و راه حل‌های مناسب را پیدا کنند.

 استفاده از داشبوردهای مدیریتی برای کسب و کارهای کوچک بسیار کارآمد است. این داشبوردها به صاحبان کسب و کارها کمک می‌کنند تا اطلاعات مهم و کلیدی را درباره عملکرد کسب و کار خود در به راحتی دسترس داشته باشند از جمله:

  • ارائه دید کلی: مشاهده اطلاعات مربوط به عملکرد کسب و کار (فروش، درآمد، هزینه‌ها، میزان موجودی،…) در یک نگاه.

  • پیش بینی و تحلیل: پیش بینی روند رشد و عملکرد در آینده (فروش و درآمد آینده) با تحلیل داده‌های موجود و استفاده از الگوریتم‌های پیش بینی.

  • شناسایی مشکلات: شناسایی مشکلات و نقاط ضعف (مانند کاهش فروش، افزایش هزینه‌ها یا کاهش میزان موجودی).

  •  مدیریت بهینه منابع : جلوگیری از  تلفات و هدر رفت منابع کلیدی و بهینه سازی آن‌ها  (منابع مالی، انسانی و ...).

خدمات دیگر

محصولات مرتبط

مقالات مرتبط