داشبورد مدیریتی

ابزارهای برنامه ریزی کسب و کار داده‌کاو

داشبورد مدیریتی داده‌کاو

داشبورد مدیریتی چیست ؟

داشبوردهای مدیریتی داده کاو ،  ابزارهای برنامه ریزی کسب و کار برای مدیران می باشند .

این داشبوردها در اکسل پیاده سازی شده و در سیستم شخصی شما قابل به استفاده می باشند .

با استفاده از این داشبوردها مدیران امکان جمع آوری، تحلیل و بصری سازی داده های کلیدی کسب و کار خود را تنها با کلیک روی یک دکمه خواهند داشت .

Untitled desi2gn
داشبورد اکسل
Untitle2d design 1
راهنمای کامل تدوین بیزینس پلن
Untitled design 2
گروه پرسش و پاسخ تلگرام
Untitled design 1
Untitled design 3

داشبورد بیزینس پلان چیست؟

این ابزار برنامه ریزی، یک داشبورد مدیریتی در اکسل است که در قالب فایل قابل به دانلود به همراه دفترچه راهنمای پر کردن آن در اختیار شما قرار میگیرد.

این داشبورد مدیریتی از جمله  ابزارهای برنامه ریزی کسب و کار داده کاو، برای برای برنامه ریزی مالی، تحلیل رقبا و پیش بینی فروش کسب  و کار شما می باشد.

شما می توانید این فایل اکسل را در سیستم خود اجرا کرده و به صورت مادام العمر از آن استفاده کنید، اگر در کار کردن با اکسل مهارت ندارید اصلا نگران نباشید برای استفاده از این داشبورد مدیریت، اصلا نیازی به مهارت بالا در اکسل نخواهید داشت .

این داشبورد با ظاهری کاربردی و راحت به شما این امکان را می دهد تا برای تمامی بخش های کلیدی کسب و کارتون از جمله مالی ، فروش، بازاریابی ،……. برنامه ریزی ۱ تا ۵ ساله کرده و طبق آن ایده و کسب و کار خود را پیش ببرید.

تدوین طرح کسب و کار ، نقطه آغازین مسیر شماست، اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد تدوین این سند مهم برای کسب و کارتون دارید ، پیشنهاد مون مطالعه مقاله مفید ما در رابطه با این موضوع می باشد:

بیزینس پلن چیست ؟ به همراه نمونه بیزینس پلن آماده

cloud1
cloud2
cloud3
cloud3
question

چرا باید برنامه ریزی کنیم ؟

مدیران باید آگاه باشند  که برای موفقیت در کسب و کار ، نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و جامع دارند . نمی توانید تنها با یک ایده خلاصه و ذهنی کار را شروع کنید و انتظار داشته باشید که همه چیز به خوبی پیش برود ، برای موفقیت لازم است تا تمام جنبه های کسب و کار خود را به صورت کتبی و روشن بررسی کنید از جمله :  محصول یا خدمات ، بازار هدف و اندازه آن ، رقبا ، مزایای رقابتی ، استراتژی های تبلیغاتی ، …… 

سپس بر اساس آن ، بودجه و سرمایه مورد نیاز جهت پیاده سازی این برنامه ریزی را محاسبه کنید و ببینید که چگونه می توانید این کسب و کار را به سوددهی برسانید .

دقت کنید لازم است این برنامه ریزی را در یک جای امن و قابل به دسترس نگه دارید تا به صورت دوره ای بتوانید آن را مورد بازبینی قرارداده و به روز رسانی نمایید .

داده های مالی در برنامه ریزی کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار هستند و اصلاح و بازبینی این اعداد برای پیدا کردن نقطه سوددهی کاری سخت و طاقت فرساست ، داشبورد مدیریتی داده کاو در پیدا کردن نقطه سوددهی کسب و کارتون به شما کمک میکند  ، اما چطور ؟

داده کاو با بخش بندی قسمت مالی کسب و کار شما ، کمک می کند تا داده های مالی خود را گام به گام وارد این داشبورد مدیریتي در اکسل نمایید و در نهایت میزان سرمایه مورد نیاز ، نرخ بازگشت سرمایه و نقطه سوددهی کسب و کار شما را به صورت اتوماتیک محاسبه می نماید و جذاب ترین قسمتش اینجاست که با  تغییر اعداد در هر بخش ، تمامی محاسبات و نمودارها به صورت اتوماتیک به روز رسانی خواهند شد .

با خرید و دانلود داشبورد مدیریتی داده کاو ،  نقشه راه موفقیت کسب و کار خود را ترسیم نموده و از الان سوددهی آن را تضمین نمایید .

clouds2
clouds2
clouds2
clouds2

مناسب برای :

 تعیین اهداف بخش های مختلف کسب و کار  و  برنامه ریزی برای تحقق آن ها ، مهم ترین وظیفه هر مدیر می باشد . 

با استفاده از این داشبورد مدیریتی به راحتی قادر خواهید بود تا اهداف سالیانه کسب و کار خود را در بخش تولید ، فروش تعیین کرده و بر مبنای آن هزینه های متغیر و ثابت خود را پیش بینی نمایید ، این داشبورد مدیریت  نمودارها و گزارشاتی نیز برای بررسی و بازنگری برنامه در اختیار شما قرار میدهد .

بخش مالی حیاتی ترین ، قسمت هر کسب و کاری می باشد ،  این بخش شامل :  تحلیل هزینه‌ها و درآمدها ، بودجه‌ لازم ، نرخ بازگشت سرمایه ، سود و زیان انباشته ، .....می باشد .

 مدیر مالی باید از اعداد دقیق و منطقی استفاده کند و ریسک‌ها و فرصت‌های موجود را شناسایی و ارزیابی کند.

بخش مالی این داشبورد به شما کمک می نماید تا اعداد مالی خود را دقیق و بدون ایراد وارد نمایید و بر مبنای آن ها نمودارهای مهم مالی را ترسیم نموده و به شما نمایش میدهد .

برآورد سرمایه مورد نیاز اولیه و  سوددهی هر ایده ،  مهمترین اقدامی میباشد که صاحبین ایده باید قبل از هر چیزی انجام دهند  . 

داشبورد مدیریتي داده کاو به صاحبین ایده کمک می کند تا اهداف ، بازار ، رقبا ، مشتریان ، محصولات و خدمات ، استراتژی های بازاریابی و فروش ، بودجه مورد نیاز و نقطه سودآوری را به صورت دقیق تعریف و محاسبه نمایند . 

همچنین از گزارشات مالی این داشبورد میتوانید برای تامین مالی و توجیه سرمایه گذاران خود  استفاده نمایید  ، با استفاده از این داشبورد مدیریتی در اکسل  قادر خواهید بود تا نقاط ضعف ایده و برنامه ریزی خود را به روشنی دیده و تا رسیدن به نتایج دلخواه داده های آن را تغییر دهید .



نوشتن طرح تجاری یکی از مهمترین مراحل برای راه اندازی یک استارت آپ است ، طرح تجاری به شما کمک می کند که ایده خود را به صورت شفاف و منطقی به سرمایه گذاران ، مشتریان و همکاران ارائه دهید .

همچنین نشان می دهد که چگونه محصول یا خدمت شما نیاز بازار را برطرف می کند ، چه رقبایی دارید ، چه استراتژی بازاریابی و فروشی را دنبال می کنید ، چه بودجه و منابعی نیاز دارید و چه پتانسیل درآمدزایی و سودآوری در پروژه شما وجود دارد .

تکمیل این داشبورد مدیریتي در اکسل به شما اعتماد به نفس می دهد که با چالش های در پیش رو به رو شوید و فرصت های جدیدی را به دست آورید .

با استفاده از این داشبورد مدیریتی می توانید بدون نیاز به مدیر مالی حرفه ای ، سرمایه مورد نیاز اولیه و سوددهی کسب و کار خود را محاسبه نمایید .

اگر کسب و کار شما در حال رشد است و منابع مالی محدودی در اختیار دارید ،  این داشبورد به شما کمک می کند تا بهترین راه را  با کمترین بودجه  برای توسعه کسب و کار خود پیدا کنید .

 شاید استفاده از بخش های ترازنامه و جریان وجوه نقد برای شما ضروری نباشد ،  اما بخش قیمت گذاری ، پیش بینی فروش ، سرمایه مورد نیاز اولیه و نرخ بازگشت سرمایه بسیار کاربردی و کارآمد خواهد بود .

با خرید و دانلود داشبورد مدیریتي داده کاو ، بدون نیاز به مدیر مالی محاسبات کسب و کار خود را به راحتی انجام دهید .

به عنوان یک مشاور کسب و کار ، شما می توانید با استفاده از این داشبورد ، سلامت مالی و سودآوری هر کسب و کار را با وارد کردن چند داده اصلی و تنها چند کلیک بررسی کنید .

این داشبورد به شما امکان می دهد تا با وارد کردن اطلاعات اساسی و مهم هر پروژه یا مشتری ، نقاط قوت و ضعف کسب و کار ها را شناسایی نموده و راهکارهای مناسب برای بهبود عملکرد به آنها ارائه دهید .

 شما میتوانید از این داشبورد مدیریتی در اکسل برای تمامی کسب و کارهایی که به آنها خدمات مشاوره ارائه داده ، استفاده نمایید و از نمودارهای جذاب این داشبورد برای ارائه گزارشات در جلسات مشاوره خود بهره ببرید  .

همکاری

0 +

رضایت مشتری

0 %

خرید موفق

0 +

برای استفاده از داشبورد مدیریتی داده کاو ، به چه تخصص ها و امکاناتی نیاز داریم؟

sample1

برای استفاده از این داشبورد ، نیازی به مهارت بالا در اکسل یا کار با فرمول ها و محاسبات پیچیده ندارید ، همچنین برای تکمیل طرح تجاری ایده خود در این داشبورد مدیریتی نیاز به تحصیلات مدیریتی نخواهید داشت ، ما تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا استفاده از این ابزار برای شما کاربردی و راحت باشد تا  با هر سطح تخصص و مهارتی بتوانید بدون هیچ چالشی از آن استفاده نمایید .

با داشبورد مدیرتی داده کاو ، تنها با وارد کردن اطلاعات و اعدادی که از شما درخواست می کند ، برای رشد کسب وکار خود برنامه ریزی نموده و آینده آن را به وضوح در نمودارها و گزارشات مالی به صورت آنی ببینید .

این ابزار دقیقا کمک میکنه چه کاری انجام بدیم ؟!!

3 اقدام مهمی که هر کسب وکاری برای موفقیت بهش نیاز داره !
PIC 54new
PIC 62new
PIC 71new

داشبورد مدیریتی داده کاو مناسب من هست؟

شما میدانید که برای رشد کسب و کار خود باید در هر مرحله ای برنامه ریزی دقیق و جامع داشته باشید ، داشبورد مدیریتی داده کاو یک ابزار اکسل است که به شما این امکان را میدهد که برای تمامی بخش های کسب و کار خود برنامه ریزی کرده  و محاسبات مالی لازمه را انجام دهید .

اما اگر هنوز در مورد قابلیت های این  داشبورد مطمئن نیستید یا اینکه چالش هایی دارید که نمی دانید این ابزار چگونه میتواند به حل آنها کمک کند ، توصیه میکنیم نسخه دمو داشبورد بیزینس پلان داده کاو را دانلود و استفاده نمایید البته قسمت محاسبات و گزارشات مالی در نسخه دمو قابل استفاده نیست اما شما میتوانید با رابط کاربری داشبورد آشنا شوید و از بخش های دیگر آن بدون محدودیت بهره ببرید و  در صورت رضایت از عملکرد آن نسخه اصلی  را خریداری نموده و به صورت دائمی و بدون محدودیت استفاده نمایید .

clouds2
clouds2
clouds2
clouds2

ما به سوالات شما پاسخ داده ایم !

یک ابزار مدیریتی در اکسل می باشد ، که قالب هایی جهت تحلیل رقبا ، تعریف مشتری ، … به شما ارائه داده و محاسبات مالی شما را با گرفتن اطلاعات اولیه به صورت آنی و اتومات محاسبه می نماید .

بله ، در زمان خریداری نسخه کامل داشبورد مدیریتی داده کاو ، شما یک کتاب راهنمای جامع تکمیل آن و نوشتن طرح تجاری نیز دریافت خواهید نمود که تمامی بخش ها را با تعریف و مثال به زبان ساده ، برای شما توضیح داده است و در هنگام پر کردن داشبورد  مثل یک مشاور با شما قدم به قدم همراه خواهد بود .

شما در نسخه دمو یک فایل دقیقا مشابه نسخه اصلی دریافت می کنید با این تفاوت که از بخش ها و گزارش های مالی نمی توانید ، استفاده کنید و برای استفاده از این بخش ها حتما باید نسخه اصلی را تهیه نمایید .

البته استفاده از  سایر بخش ها از جمله :  تحلیل بازار ، رقبا ، بیزینس مدل ، اهداف کوتاه و بلند مدت بدون محدودیت می باشد .

خیر ، لطفا نسخه اصلی این داشبورد را با دیگران به اشتراک نگذارید .

ما برای تهیه این محصول زحمت‌های فراوانی کشیده‌ایم و انتظار داریم که درآمد مناسبی از آن نیز بدست آوریم . شما هم با پرداخت هزینه این محصول ، حق استفاده از آن را خریداری کرده‌اید و باید آن را محفوظ نگه دارید .

خیر ، با یک بار خرید نسخه اصلی داشبورد و با کپی کردن از روی فایل اصلی اکسل آن می توانید برای هر تعداد ایده و کسب و کاری که میخواهید از آن استفاده نمایید .

خیر ، این ابزار یک داشبورد آفلاین اکسل می باشد .



بله ، برای استفاده از داشبورد باید آخرین نسخه اکسل را روی سیستم خود نصب داشته باشید .

خیر ، این ابزار به شما کمک میکند تا با مطالعه کتاب راهنما و مثال های ذکر شده ، روش های مختلف تحلیل رقبا را یاد گرفته و بر مبنای آن تحلیل را با مدل های مختلف انجام داده و اطلاعات لازمه را وارد داشبورد نمایید .

این داشبورد یک ابزار محاسباتی می باشد ، که با گرفتن اطلاعات مالی اولیه محاسبات مربوط به کسب و کار شما را به صورت اتوماتیک انجام میدهد .



با خرید نسخه اصلی داشبورد مدیریتی داده کاو ، دقیقا چه فایلی تحویل خواهم گرفت ؟

با خرید داشبورد مدیریتی داده کاو ، شما یک لینک دانلود را همراه با فاکتور از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد و همچنین می توانید آن را از بخش سفارشات پنل کاربری خود مشاهده کنید . 

پس از دانلود ، یک فایل فشرده شامل یک فایل اکسل داشبورد ، یک کتاب راهنمای تکمیل آن به صورت پی دی اف ، یک فایل نصبی فونت و یک راهنمای نصب فونت به صورت پی دی اف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این ، لینک دعوت و ورود به کانال تلگرام پشتیبانی داشبوردهای مدیریتی داده کاو نیز در فایل دانلودی شما قرار داده شده است تا با عضویت در گروه ، بتوانید سوالات خود را مطرح نموده و از راهنمایی های ما برای تکمیل و استفاده از ابزارها بهره مند شوید .

why2

در ادامه جهت معرفی کامل این محصول به شما همراهان ، به معرفی بخش های مختلف داشبورد مدیریتی داده کاو پرداخته ایم .

Page12

تحلیل بازار

1

قبل از ورود به هر بازاری ، شما باید اطلاعات کافی و دقیقی در مورد آن جمع آوری نمایید از جمله : حجم بازار ، میزان تقاضا و عرضه ، رقبای موجود در بازار ، خصوصیات و نیازهای مشتری ، …  تا  با در نظر گرفتن همه این عوامل مزیت رقابتی مناسبی برای کسب و کار خود تعریف و پیاده سازی کنید .

تمامی استراتژی های تولید ، بازاریابی ، قیمت گذاری ، جایگاه یابی ، پروموشن ها ، … به صورت مستقیم به اطلاعات و تحقیقات این بخش  وابسته خواهند بود .

با مطالعه کتاب راهنمای تکمیل داشبورد که در فایل دانلودی برای شما قرار داده ایم ، به شما کمک میکنیم تا تحقیقات بازار خود را به صورت گام به گام انجام داده  و برمبنای آن قسمت های :  تحلیل صنعت ، پرسونا مشتری ، تحلیل رقبا ، تحلیل پورتر و  آنالیز SWOT را تکمیل نمایید .

2 صفحه تحلیل صنعت min

تحلیل صنعت

حجم و اندازه کل صنعت مورد نظر شما چه مقدار می باشد ؟

می توانید اندازه بازار را بر اساس تعداد مشتریان، داده های جمعیت شناسی ، آمار فروش، پول در گردش و … محاسبه کنید.

راهنمای محاسبات اندازه بازار به همراه مثال های کاربردی در کتاب راهنما به صورت کامل ذکر شده است .

مشتری 2 min

پرسونا مشتری

 پرسونا مشتری یک نمایش شفاف از نیازها ، خواسته ها ، رفتارهای مشتریان هدف شما می باشد .

با تعریف پرسونا مشتری در داشبورد ، می توانید محصول یا خدمات خود را با نیازها و تمایلات مشتریان سازگار کنید و استراتژی های بازاریابی و فروش خود را بر اساس شناسایی نقاط درد و لذت مشتریان بهبود بخشید .

رقبا 2 min

تحلیل رقبا

برای پیدا کردن مزیت رقابتی  ، باید  فاکتورهای تاثیر گذار را در رقبا سنجیده و با برند خود مقایسه کنید ،  می‌توانید معیارهایی از جمله کیفیت ، قیمت ، تبلیغات و وفاداری مشتریان به برند را به عنوان فاکتورهای اصلی در نظر گرفته و سپس با توجه به بررسی شرایط موجود به رقبا و برند خود امتیاز دهید .

با محاسبه امتیازها و مشخص شدن جایگاه برند شما نسبت به رقبا ، استراتژی‌ تمایز یا همسان‌سازی را انتخاب نمایید .

  استراتژی تمایز به این معناست که برند خود را با ارائه مزایای منحصر به فرد یا ارزش بیشتر از  رقبا متمایز کنید .

 استراتژی همسان‌سازی به این معناست که برند خود را با رقبا همسطح کنید و با توجه به نیازها و انتظارات مشتریان ، قیمت ، کیفیت و خدمات بهتری ارائه دهید .

مدل پورتر 2 min

تحلیل پورتر

در این بخش داشبورد به شما کمک می نماید تا تحلیل پورتر را برای کسب و کار خود انجام داده و نتایج را در قالب وارد نمایید .

تحلیل مدل پورتر یک روش تجزیه و تحلیل صنعت است که پنج عامل رقابتی : قدرت مشتریان ، قدرت تامین کنندگان ، تهدید جایگزین ها ، تهدید ورود کسب و کارهای جدید و شدت رقابت بین برندهای موجود را بررسی می کند . 

برخی از استراتژی هایی که با استفاده از مدل پورتر می توان به آنها رسید عبارتند از : تمرکز بر گروه خاصی از مشتریان ، افزایش سطح تمایز محصولات یا خدمات ، کاهش هزینه ها و بهبود کارایی ، گسترش بازار و حضور در بازارهای جدید .

2 آنالیز swot min

آنالیز SWOT

تحلیل مدل SWOT یک روش ساده و کارآمد برای شناخت نقاط قوت و ضعف ، فرصت ها و تهدیدهای موجود برند شما نسبت به رقبا در بازار می باشد .

 با تکمیل این بخش در می یابید که چگونه از قدرت های کسب و کار خود برای به دست آوردن مزیت های رقابتی استفاده نموده ،  روی بهبود نقاط ضعف کارکرده و  ریسک پیش رو  را کاهش دهید ،  از تحلیل مدل SWOT برای تعریف استراتژی های زیر استفاده میشود :

– استراتژی SO: با استفاده از نقاط قوت خود ، فرصت های بازار را به سود خود تبدیل کنید .

– استراتژی WO: با رفع نقاط ضعف خود ، فرصت های بازار را به سود خود تبدیل کنید .

– استراتژی ST: با استفاده از نقاط قوت خود، از تهدیدهای محیط بیرون دفاع کنید .

– استراتژی WT: با رفع نقاط ضعف خود ، از تهدیدهای محیط بیرون دفاع کنید .

Untitled design min 1
“شناخت رقبا، شناخت خود است .”
“سام والتون”
مطالعه‌ی گام دوم

برنامه بازاریابی و فروش

2

در این بخش از داشبورد  به وسیله راهنمایی ها و مثال های قرارداده شده در کتاب دستورالعمل به شما کمک میکنیم ، تا کانال های بازاریابی ، فروش و توزیع کسب وکار خود را بر مبنای تحقیقات انجام شده تعیین نمایید .

 در این بخش باید استراتژی های ویژه خود را برای انتخاب و رشد کانال های مختلف بازاریابی ، فروش و توزیع کسب و کار خود انتخاب نموده و  وارد نمایید .

بازاریابی min

کانال های بازاریابی

برای انتخاب کانال های بازاریابی ، لازم است به چند نکته توجه نمایید : اول اینکه باید شناسایی نمایید ، مشتریان شما در چه مرحله ای از چرخه خرید قرار دارند و چه نوع پیامی برای آنها مؤثر است .

دوم  باید تخمین بزنید که کانال های بازاریابی شما چه هزینه و در مقابل چه بازدهی دارند .

سوم اینکه  باید روش های مناسب برای اندازه گیری و بهبود عملکرد کانال های بازاریابی خود را شناسایی و تعریف نمایید .

انتخاب ترکیبی از کانال های آفلاین و آنلاین میتواند تا مقدار زیادی هزینه های بازاریابی شما را در ابتدای راه کاهش دهد .

برای تکمیل این بخش میتوانید از نکات و استراتژی هایی که در کتاب دستورالعمل قرار داده ایم استفاده نمایید .

فروش min

کانال های فروش و توزیع

 این کانال ها راه هایی هستند که محصول یا خدمات شما به دست مشتریان می رسد ، با انتخاب کانال فروش و توزیع مناسب ، خرید و دسترسی به محصولات و خدمات خود را برای مشتریان  آسان و سریع نمایید .

برای تکمیل این بخش میتوانید از نکات و استراتژی هایی که در کتاب دستورالعمل قرار داده ایم استفاده نمایید .

مارکتینگ 1 min
مسیر مشتری خود را از تبلیغات تا خرید و دریافت کالا ، با برنامه ریزی در داشبورد مدیریتی داده کاو ترسیم نمایید .
مطالعه‌ی گام سوم

سازمان

3

به عنوان صاحب کسب و کار  باید آگاه باشید ، این افراد هستن که به شما در پیاده سازی برنامه و استراتژی ها تعیین شده برای رسیدن به موفقیت کمک می نمایند ، بنابراین  برنامه ریزی و بودجه بندی مالی برای بخش منابع انسانی بسیار حائز اهمیت می باشد .

منابع انسانی min

مدیریت منابع انسانی

با مشخص نمودن حوزه اجرایی مدیران ارشد کسب و کار خود ، از همین الان مشخص می کنید که چه افرادی باید برای رشد و پیشبرد چه بخش هایی تلاش نمایند .

 منابع انسانی خود را بر مبنای جنس فعالیت شون دسته بندی  کرده و  بر اساس سطح وظیفه و تجربه کاری پایه حقوقشون را تعیین نمایید .

تکمیل این بخش از داشبورد به شما کمک میکند تا تعداد  و هزینه های منابع انسانی خود را برای 5 سال آینده برنامه ریزی کرده و هزینه های مربوطه را کنترل نمایید .

8 min
منابع انسانی یک عامل هزینه‌ بر نیست ، بلکه یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است.
“Peter Drucker”
مطالعه‌ی گام چهارم

محاسبات مالی

4

یکی از اقدامات حیاتی برای هر کسب و کاری انجام محاسبات مالی آن با دقت بالا و بدون خطا می باشد .

 این بخش داشبورد شامل : قیمت گذاری ، پیش بینی فروش ، صورت سود و زیان ، سرمایه اولیه ، نرخ بازگشت سرمایه ، جریان نقدینگی ، ترازنامه و گزارشات کسب و کار شما می باشد ، داشبورد مدیریتی داده کاو برای تکمیل این بخش از ابتدا تا انتها همراه شما خواهد بود .

داشبورد در این بخش ابتدا داده های مالی مورد نیاز را گرفته و در انتها به صورت اتوماتیک قسمت های حاشیه سود ،  سرمایه اولیه مورد نیاز ، نرخ بازگشت سرمایه ، سود و زیان …. را برای کسب و کار شما محاسبه می نماید همچنین در پایان این محاسبات را در بخش گزارشات با نمودارهای بصری قابل بفهمی ترسیم می نماید .

قیمت گذاری

قیمت گذاری

قصد دارید چه محصولات و خدماتی در 5 سال آتی به مشتریان خود ارائه دهید ؟

در این قسمت هزینه تولید محصولات و خدمات خود از جمله ، مواد اولیه ، هزینه نیروی کار ، هزینه بسته بندی و یا حتی ارسال برای هر محصول را به صورت جدا در بخش هزینه متغیر وارد خواهید کرد .

قیمت فروش این محصول و خدمات چه مقدار خواهد بود ؟پس از وارد کردن قیمت نهایی داشبورد حاشیه سود را به صورت خودکار براتون به درصد محاسبه خواهد کرد !

اگر لازمه بابت این محصول یا خدمات ارزش افزوده ای به دولت پرداخت کنید پیشنهاد میکنیم تا درصد آن را در قسمت مربوطه وارد کنید تا داشبورد قیمت نهایی را بر مبنای درصد ارزش افزوده براتون به صورت خودکار محاسبه کنه !

پیشبینی فروش

پیش بینی فروش

پیش بینی فروش با تعیین هزینه ها و سوددهی کسب و کار شما ارتباط مستقیمی دارد . 

پیش بینی فروش به شما کمک می کند که بفهمید چه مقدار درآمد خواهید داشت و برای تحقق آن چه مقدار هزینه باید پرداخت کنید و در نهایت چه مقدار سود خواهید کرد .

با وارد کردن تعداد فروش برای هر محصول در هر سال ،  داشبورد درآمد و هزینه های مربوط را برای شما محاسبه خواهد کرد تا به روشنی ببینید با این تعداد فروش کسب و کار شما در آن سال سودده خواهد بود یا نه !

صورت سود وزیان

صورت سود و زیان

این بخش از داشبورد درآمد ، هزینه ها ، سود یا زیان خالص کسب و کار شما را  برای ۱ تا ۵ سال آینده ، به تفکیک سال ها نمایش میدهد .

درآمد از فروش ، هزینه های تولید ،  هزینه های ثابت (حقوق ، اجاره ، بیمه ، قبض ها ، … ) و مالیات بر درآمد  به ترتیب در این صفحه داشبورد برای مطالعه و بازنگری شما لیست می شوند و در انتها سود و زیان خالص کسب و کار شما برای  هر سال محاسبه شده است .

در صورتی که سود وزیان محاسبه شده در انتهای هر سال ، با چشم اندازهای شما برای کسب و کارتون همخوانی ندارد پیشنهاد می کنیم طبق چرخه محاسبات و برنامه ریزی مالی که در ادامه براتون قرار داده ایم ، اعداد خود را مجدد چک کرده و تا نتیجه دلخواه تغییر دهید .

412
محاسبه سرمایه اولیه

سرمایه اولیه

به عنوان صاحب ایده یا یک کسب و کار ، باید مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز را برای اجرای طرح خود دقیقاً محاسبه کنید .

این سرمایه را می‌توانید از منابع مختلف از جمله : درخواست از یک سرمایه‌گذار ، استفاده از پس‌انداز خودتان یا گرفتن وام تامین نمایید .

با توجه به داده های مالی که در قیمت گذاری ، پیش بینی فروش… داشبورد وارد نموده اید ، مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز جهت اجرای این برنامه ریزی توسط داشبورد به صورت اتوماتیک محاسبه و به شما نمایش داده خواهد شد .

نرخ بازگشت سرمایه

نرخ بازگشت سرمایه

در این بخش ، سه داده مهم برای شما محاسبه شده اند ، اولین داده میزان کل سرمایه‌ای است که در طول 5 سال باید به  کسب و کار خود ،  تزریق کنید .

 دومین داده ، درصد بازگشت سرمایه‌ و سودی است که این سرمایه‌گذاری برای شما به ارمغان خواهد آورد  و سومین داده ، مقایسه بازدهی سرمایه‌گذاری در این کسب و کار  با گزینه‌های دیگر از جمله  بانک ، مسکن ، خودرو ، ارز و کسب و کارهای دیگر می باشد .

جریان نقدینگی

جریان نقدینگی

با تکمیل این بخش در داشبورد ، مشخص خواهید کرد که سالانه در این کسب و کار  چه مقدار پول نقد  وارد و خارج شده است .

ترازنامه

ترازنامه

گزارش ترازنامه از سه بخش اصلی تشکیل شده است : دارایی ها، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام . 

با تکمیل این  بخش وضعیت دارایی ها ، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام کسب و کار شما به روشنی مشخص خواهد شد و گزارش مناسبی جهت  ارائه به سرمایه گذار نیز خواهد بود .

گزارشات منابع کلیدی کسب وکار شما

خروجی برنامه ریزی های مالی ، فروش و منابع انسانی کسب و کارتون در یک نگاه و در کنار هم ببینید ، مجدد برگردید و اعداد تغییر بدید تا به نتیجه دلخواه تون برسید .

منابع انسانی

استخدامی های ، حقوق ها ، ...
arrow1

منابع مالی

هزینه ها ، درآمد ، روند سوددهی ، جرین نقدینگی ، ...
arrow2

محصولات

محصولات پر فروش ، پر سود ، ...
arrow3
BP manabe ensani min
BP mali2 min
BP mahsol min

گزارشات منابع کلیدی کسب وکار شما

خروجی برنامه ریزی های مالی ، فروش و منابع انسانی کسب و کارتون در یک نگاه و در کنار هم ببینید ، مجدد برگردید و اعداد تغییر بدید تا به نتیجه دلخواه تون برسید .

منابع انسانی

استخدامی های ، حقوق ها ، ...
Tablet 3

منابع مالی

هزینه ها ، درآمد ، روند سوددهی ، جرین نقدینگی ، ...
Tablet 1

محصولات

محصولات پر فروش ، پر سود ، ...
Tablet 3
داشبورد مدیریتی داده کاو در برنامه ریزی و بودجه بندی 1 تا 5 سال آینده کسب وکارتون به شما کمک می کند .
back4
مطالعه‌ی گام پنجم

جمع بندی

5

در این بخش می‌توانید کسب و کار خود را با جزئیات کمتر و خلاصه‌تر تعریف کنید و بگویید که چه ارزشی به مشتریان خود ارائه می‌دهید ، چه بازار هدفی دارید و با چه رقبایی ، رقابت می‌کنید .

همچنین، اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت کسب و کار خود را مشخص می کنید و با دیدگاه استراتژیک، برنامه‌ها و چشم‌انداز خود را بازبینی و در صورت لزوم اصلاح خواهید نمود .

بیزینس مدل min

بوم مدل کسب و کار

بیزینس مدل شما را به چالش می‌کشد که به صورت خلاصه و شفاف توضیح دهید که چه کسب و کاری دارید !

بوم کسب و کار یک مدل ساده و کاربردی است که به شما کمک می‌کند تا ارزشی که برای مشتریان خود ایجاد کرده اید ، چگونگی ارائه و روش‌های درآمدزایی از آن را شناسایی و توصیف نمایید .

در این بخش داشبورد ، قالب بیزینس مدل کانواس را در اختیار شما قرار داده است  تا مدل کسب و کار خود را تعریف نموده و به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید .

برنامه زمانی min

برنامه زمانی

اهداف سالانه و فصلی باید هماهنگ با چشم انداز کسب و کار باشند.

شما به عنوان یک مدیر  ، نیاز دارید که اهداف بلند مدتی را برای پیشبرد برنامه ریزی خود مشخص کنید و برای رسیدن به این اهداف، باید از اهداف کوتاه مدت استفاده کنید ، اهداف سالانه و فصلی دو نمونه از اهداف بلندمدت و کوتاه مدت هستند که میتوانند در مسیر پیاده سازی درست ، برنامه ریزی کسب و کارتون شما را با موفقیت یاری دهند .

در این بخش ، داشبورد مدیریتی داده کاو قالب چشم نواز وکاربردی را برای تعریف اهداف بلند و کوتاه مدت در اختیار شما قرار میدهد .

 

28 min
با داشبورد برنامه ریزی کسب و کار داده کاو دیگر رشد و پیشرفت شما مسیری طولانی و پر چالش نخواهد بود .

نظریات مشتریان داده‌کاو

Untitled design 4

نیاز به همراهی یک متخصص و مشاور در فرآیند برنامه ریزی برای کسب وکارتون دارید ؟

تماس با ما

تخفیف ویژه خرید داشبورد مدیریتی

DFNXKY

این تخفیف تنها تا 20 دقیقه دیگر اعتبار دارد!